Menu

Kazania Erlo Stegen

Kazania Erlo Stegen

Ogród Pana

pola.adria

Kazanie Erlo Stegena, 01 maca 2015 r.

(Tłumaczenie streszczenia)

Tekst źródłowy/English version: [The Garden of the Lord]

Pieśń nad Pieśniami 5:1 "Wchodzę do mego ogrodu, siostro ma, oblubienico…"

 

W sensie duchowym, twoje i moje serce to ogród Pana Jezusa. On kupił nasze serca swoją cenną krwią. Twoje życie jest Jego ogrodem. 

W ogrodzie tym znajdują się kolorowe kwiaty o pięknej woni. Ale nie jest on dostępny dla każdego. Jest chroniony przed dzikimi zwierzętami, które mogłyby wtargnąć i dokonać zniszczeń.

Nasze życie powinno być znacznie piękniejsze niż ziemskie ogrody. Ze wszystkich urokliwych miejsc najcudowniejszy jest jednak ogród, który stworzył sam Jezus. Powinniśmy stanowić odbicie tego piękna - Jego wspaniałości.

Jeśli przypatrzymy się pierwszemu kościołowi, zobaczymy, że był piękny. Jak wypadamy w porównaniu do nich? Jest napisane, że ich społeczność miała jedno serce i jeden umysł. (Dz. Ap. 4:32). Czy może być coś wspanialszego? Nikt nie uważał niczego za własne, dzielili się wszystkim. Niestety często szatan wsadza swą brudną stopę w to, co piękne i niszczy to.

W pierwszej Księdze Królewskiej opisana jest historia bezbożnego króla Ahaba i jego okropnej żony, Izebel. Pewnego dnia Ahab spacerując zobaczył wyjątkowo urokliwy ogród, który należał do niejakiego Nabota (1 Królewska 21). Poprosił właściciela, aby mu go odsprzedał. Nabot jednak nie zgodził się, tłumacząc, że nie może sprzedać swojego dziedzictwa. Ahab był głęboko zawiedziony. Wrócił do domu i nadąsany położył się do łóżka. Gdy opowiedział o wszystkim żonie, Izebel wzięła sprawy w swoje ręce. (Żony potrafią wpływać na mężów - doprowadzić ich do wielkiego grzechu albo do wielkiego błogosławieństwa). Izebel zorganizowała fałszywych świadków przeciw Nabotowi, oskarżając go o bluźnierstwo przeciw Bogu, tak, że został ukamienowany. Ahab dostał ogród, o którym marzył.

Podobnie i szatan chce zbrukać ogród Naszego Pana, Jezusa Chrystusa.

Bóg posłał do Ahaba Eliasza, który oznajmił mu zbliżający się sąd Boży nad nim i nad Izebel, za to co uczynili. Pamiętajmy, że nic, co mówimy czy myślimy nie pozostanie na zawsze ukryte. Bóg to ujawni. Jezus powiedział w Ew. Łukasza 12;3: "wszystko, co powiedzieliście w mroku, w świetle będzie słyszane, a coście w izbie szeptali do ucha, głosić będą na dachach ".

Oby twój ogród pozostał piękny, przynosząc radość naszemu Zbawicielowi. Niech nie znajdą się w nim żadne ciernie nienawiści, nieprzejednania, oszczerstwa i inne.

Nie traktujmy tego lekko, przecież Bóg powiedział w Swoim Słowie, że ten, kto mówi, że kocha Boga, ale nienawidzi swoich braci, jest kłamcą (1 Jana 4:20). Jeżeli szatan przyjdzie do naszego ogrodu, zniszczy jego urok.

Niech Jezus nie znajdzie w tobie dziś krytycyzmu ani goryczy a tylko Jego piękno. W Księdze Objawienia Jezus chwali siedem zborów, lecz także napomina je za pewne rzeczy, które dalekie są od piękna. Nakazuje im pokutę w tych kwestiach. On także przemawia dziś do nas. Nie pozwólmy szatanowi okraść nas z tego i niszczyć. Dążmy raczej do tego, by Kościół Chrystusa, Jego ogród, lśnił Bożą chwałą i pięknem. Jego ogród jest niezrównany i nieporównywalny do żadnego innego. Bo Chrystus za nas umarł.

© Kazania Erlo Stegen
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci