Menu

Aktualności i kazania z Misji Kwasizabantu

Na stronie znajdują się aktualności i informacje o konferencjach w języku polskim oraz tłumaczenia niedzielnych kazań misjonarza Erlo Stegena, dostępnych na oficjalnej stronie misji Kwasizabantu w RPA.

Konferencja misji Kwasizabantu w Polsce. Listopad 2017

pola.adria

 ZAPRASZAMY

na KONFERENCJĘ CHRZEŚCIJAŃSKĄ misji Kwasizabantu

która odbędzie się  w dniach 10-12 listopada 2017 r. w Jastrzębiu Zdrój, Ruptawa. 

Ruptawa

______________________________________________________________________________________

Temat konferencji: PRZEBUDZENIE WE MNIE

Przedstawiciele misji Kwasizabantu opowiedzą o tym, jak obecnie, po 50-ciu latach od początku przebudzenia wśród Zulusów, Pan nadal działa i zmienia ludzkie życia zarówno w Afryce jak i w Europie. Co teraz dzieje się na misji? Czy dalej płyną rzeki wody żywej? I co zrobić, by popłynęły one z naszego wnętrza? Dowiemy się, co jest kluczem do przebudzenia w nas samych i co możemy zrobić, by doświadczyć go w naszym osobistym życiu.

Więcej informacji i zgłoszenia:

misja.kwasizabantu@gmail.com

 ______________________________________________________________________________________

 

Konferencja wakacyjna w Bilten, Szwajcaria - lipiec 2017

pola.adria

Erlo_Stegen1

TEMAT KONFERENCJI: "Patrzmy na Jezusa, sprawcę i dokończyciela wiary" (Hebr 12:2)

Po raz kolejny serdecznie zapraszamy na coroczną wakacyjną konferencję, która odbędzie się w dwóch częściach:

1) konferencja dla dzieci /24 - 27 lipca 2017 r./

2) konferencja dla rodzin (i dorosłych) /27 - 30 lipca 2017 r./

Odbędzie się ona w małym, górskim miasteczku Bilten w Szwajcarii w dniach 24-30 lipca 2017 r.


Zaproszeni są wszyscy poszukujący Boga i wierzący zainteresowani odnowieniem relacji z Bogiem i mocnym, żywym nauczaniem, którym najprawdopodobniej dzielić się będzie pastor Erlo Stegen (aczkolwiek plan konferencji będzie znany dopiero w lipcu).

Konferencja odbędzie się w języku niemieckim i będzie tłumaczona na języki: angielski, francuski, rosyjski i polski. (Najlepiej mieć ze sobą słuchawki, będzie można je też nabyć na miejscu).

Konferencja jest bezpłatna, jak również bezpłatne jest zakwaterowanie i wyżywienie. Koszt konferencji pokryty będzie z dobrowolnych datków. Noclegi w pokojach zbiorczych, łóżka piętrowe. Ewentualnie możliwość noclegu przy rodzinach, lub we własnym zakresie. (W przypadku szczególnych potrzeb kwaterunkowych, możliwość ustalenia).

Zapewnione są 3 posiłki dziennie.


Osoby zainteresowane prosimy o kontakt mailowy: pl.eng.translator[]gmail.com

Zgłoszenia na konferencje są możliwe do 10 lipca 2017. (w razie późniejszych zgłoszeń - proszę o kontakt).

 

 

INFORMACJE SZCZEGÓŁOWE:

 

Miejsce: Bilten, Szwajcaria

 

Terminy i godziny:

Konferencja odbędzie się od czwartku (27 lipca) do niedzieli (30 lipca).

Recepcja: otwarta od 27 lipca, od 15:00 – podążaj za oznaczeniami ‘KSB’ i ‘Reception’.

Obiad: od 18:00

Pierwsze nabożeństwo: o 19:30

Koniec: Niedziela, 30 lipca, po lunchu. (niestety, ze względów organizacyjnych, nie ma możliwości zostania dłużej)

Zakwaterowanie:

Do zaoferowania mamy następujące opcje noclegu:

1. Zakwaterowanie w prostych sypialniach na miejscu lub w promieniu ok. 15 minut od miejsca konferencji.

Możemy zapewnić jedynie materac i dlatego prosimy o zabranie ze sobą poduszki, koca/śpiwora i pościeli (rozmiar materaca 200x80 cm). Jeśli to możliwe prosimy o zabranie także nieprzemakalnych prześcieradeł dla małych dzieci.
Lokalizacje:
Bilten: Zakwaterowanie w sypialniach lub dzielonych pokojach. Ponieważ mężczyźni i kobiety zostaną zakwaterowani osobno prosimy nie zapomnieć o odpowiednim podzieleniu wspólnego bagażu. Ze względu na brak miejsca nie jesteśmy w stanie zaoferować państwu pokoi dwu- lub trzyosobowych.
Kaltbrunn: Rodziny z dziećmi poniżej 5 roku życia zostaną zakwaterowane w Kaltbrunn. (Około 15 minut jazdy od miejsca konferencji)
Prywatnie: Dla starszych par zapewnimy pokoje przy rodzinach mieszkających w okolicach. Prosimy zabrać własną pościel.

2. Darmowe miejsca na namioty lub przyczepę kempingową: Zapotrzebowanie na miejsce należy zgłosić odpowiednio wcześniej!

3. Zakwaterowanie zorganizowane we własnym zakresie: Jeżeli zdecydują Państwo sami zorganizować sobie zakwaterowanie na własny koszt oto dwa miejsca, w których otrzymają Państwo pomoc w poszukiwaniach:
->Touristinfo Glarnerland GmbH, Service Station ́Marché ́: Tel. +41 55 610 21 25
->Tourismus Amden - Weesen: Tel. +41 58 228 28 30

Posiłki:

Posiłki będą przygotowywane i serwowane na miejscu. Niestety nie możemy zapewnić posiłków dla osób, które wymagają specjalnej diety, nie jesteśmy też w stanie zapewnić im dostępu do kuchni. Dziękujemy za zrozumienie.

Nabożeństwa:

Nabożeństwa: Ponieważ są one głównym celem konferencji, uprzejmie prosimy wszystkich aby byli obecni na spotkaniach. Będą się one odbywały codziennie o 10:00 rano i 19:30 wieczorem.

Dojazd:
Podróż samochodem (Zurych): Drogą A3 Zürich – Chur, zjazd nr 43 na Bilten. Podążaj za oznaczeniami miejsc parkingowych i KSB.

Podróż samochodem (Chur): Drogą A3 Chur – Zürich, zjazd nr 43 na Bilten. Podążaj za oznaczeniami miejsc parkingowych i KSB.

Podróż pociągiem: do stacji kolejowej Bilten, następnie 200 metrów pieszo.

 

Pozostałe kwestie orgaznizacyjne:
Prosimy nie zabierać zwierząt, nie będziemy mieli możliwości zapewnić im miejsca.
Z powodu przepisów antypożarowych palenie jest surowo zabronione na całym obszarze.
Koszty zostaną pokryte przez dobrowolne datki, które także wykorzystane zostaną na prace misyjne.

Ważne:

Prosimy o informację w przypadku rezygnacji z uczestnictwa w konferencji po uprzednim zarejestrowaniu się.

Prosimy o wysłanie formularza zgłoszeniowego do osób odpowiedzialnych za Państwa kraj lub obszar zamieszkania do 10 lipca.


Aby otrzymać formularz zgłoszeniowy napisz na email: pl.eng.translator[]gmail.com

 

 

Książka Erlo Stegena już dostępna!

kwasizabantu

Na rynku polskim pojawiło się właśnie nowe wydanie wciągającej i poruszającej historii o duchowym przebudzeniu w plemieniu Zulusów, które miało miejsce w RPA w 1960 roku.

Książka wyróżnia się na tle innych historii misjonarskich, gdyż oprócz opisu przebudzenia zawiera także obszerne i głębokie studium procesu jaki poprzedził jego nadejście. Misjonarz Erlo Stegen opowiada o swoich duchowych poszukiwaniach, rozpaczy nad chrześcijaństwem niepodobnym do tego, opisanego w Dziejach Apostolskich i o osobistych doświadczeniach na drodze do przebudzenia. Dzieli się historią o tym, jak Bóg "rozdarł niebiosa" i wylał Swojego Ducha.

Książka zawiera opisy wielu ciekawych zdarzeń, trzyma w napięciu i napełnia pragnieniem poznania Boga tak blisko, jak było to udziałem misjonarzy i Zulusów z Kwasizabantu.

Ponadto pozycja uzupełniona została o najnowsze informacje: co dzieje się na misji teraz, w roku 2016?


Cena promocyjna: 15 zł [przesyłka w promocji za darmo aż do odwołania]

ZAMÓWIENIA ONLINE: TUTAJ

.

Spis treści:

1. Nawrócenie i powołanie do pracy dla królestwa Bożego
2. Walka z mocami ciemności - niepowodzenia w służbie
3. Moc Ducha Świętego dynamicznie wspomaga służbę
4. Cechy pierwotnego zboru
5. Poznanie grzechów początkiem przebudzenia
6. Działanie Ducha Świętego
7. Towarzyszące znaki i cuda
8. Epilog kwiecień 2016 r. 

 

Dane techniczne:
Okładka miękka, błyszcząca
Liczba stron: 117
Wydawnictwo: Bibel- und Schriftenmission De Kurt E. Koch e. V.
Wydanie II: 2016, uzupełnione

4 - 7 sierpnia 2016: Konferencja w Szwajcarii

pola.adriaSerdecznie zapraszamy na kolejną, coroczną wakacyjną konferencję dla rodzin. Odbędzie się ona w małym, górskim miasteczku Bilten w Szwajcarii w dniach 4-7 sierpnia 2016 r. 

Zaproszeni są wszyscy poszukujący Boga i wierzący zainteresowani odnowieniem relacji z Bogiem i mocnym, żywym nauczaniem, którym najprawdopodobniej dzielić się będzie pastor Erlo Stegen.

Konferencja odbędzie się w języku niemieckim i będzie tłumaczona na języki: angielski, francuski, rosyjski. Planowane jest także tłumaczenie na język polski (słuchawki).

Więcej informacji już wkrótce.

Osoby zainteresowane prosimy o kontakt mailowy: pl.eng.translator[]gmail.com

"Wrócę do mojego ojca" (Ngizobuyela Kubaba) - konferencja dla młodzieży

pola.adria

 

Erlo_Stegen_konferencja

Erlo Stegen

W Ewangelii Łukasza 15 znajdujemy opis trzech historii. Każda z nich opowiada o czymś, co zostało zgubione. Pierwsza mówi o kobiecie, która straciła drachmę, ale szukała jej wytrwale i znalazła. Następna jest o zagubionej owcy, na której poszukiwanie wyruszył pasterz. Ostatnia historia odnosi się do zgubionego człowieka. Poprzednie dwie mówiły o przedmiocie i zwierzęciu. Tutaj jednak Jezus mówi już konkretnie o zagubionym synu. Istocie ludzkiej. To pokazuje nam wartość, jaką ma dla Boga ludzka dusza.

Bez względu na to, kim jesteś, jak daleko odszedłeś i jak upadłeś – jesteś ważny dla Boga. Czy jesteś wykształcony, czy nie, zdrowy, czy chory, pełnosprawny czy nie. Nawet jeśli nie oddałeś jeszcze swojego życia Bogu i nie pokutowałeś ze swoich grzechów – jesteś ważny dla Niego. Wszystkie te trzy przypowieści są tego obrazem.

Syn marnotrawny, którego będę nazywać zagubionym synem, był tym najmłodszym z dwóch synów. Zrobił coś naprawdę paskudnego. Powiedział do swojego ojca: daj mi już teraz to, co mi się należy. To jest szokujące nawet i dla nas, a co dopiero w czasach biblijnych. Spadek otrzymuje się po śmierci ojca. Ten młodzieniec nie miał dobrych manier. Nie dbał o swojego ojca i nie kochał go. Ewidentnie nie szanował i miał go za nic. Myślał tylko o sobie: Chcę iść swoją drogą i robić, co mi się podoba, z dala od ojca.

Pamiętam taką sytuację, z czasu, gdy byłem młody. Pewien kolega powiedział do mnie: Chciałbym, by mój ojciec wreszcie kopnął w kalendarz. Myślał o jego spadku. Zdarza się też, że dzieci zabijają rodziców, by szybciej dostać spadek. To nie do pomyślenia.

Żyjemy w czasach Sodomy i Gomory. Szacunek dla rodziców został zapomniany. W pewnej szkole w RPA wierząca nauczycielka przekonywała dzieci: Musicie szanować swoich rodziców. Pewna dziewczynka wstała i odparła: "To niemożliwe. Nie mogę". A jednak, nawet jeśli twój ojciec to cudzołożnik i alkoholik – musisz go szanować. Nie to, co robi i jak żyje, ale jego jako osobę.

Pamiętacie, że Bóg stworzył ludzi z pyłu ziemi? Tak, On jest naszym Ojcem. I nie tylko dlatego, że nas stworzył, lecz także dlatego, że wykupił nas krwią Jezusa i wybawił z naszych grzechów. Pamiętajmy, że życie, które mamy, jest od Niego. Jeśli On zabierze swoje tchnienie, wszystko rozsypie się w pył. Nigdy nie zapominaj, że zostałeś stworzony na Jego obraz a w twoich komórkach, krwi i tchnieniu jest Jego życie. I nawet nie musiałeś za to płacić, wszystko masz za darmo: życie, powietrze, wodę, słońce i dni. Góry, lasy, morza. Wzrok, kolory. Nawet sen. Tak często nie dziękujemy mu nawet za jedzenie, nie modlimy się przed posiłkiem. Jemy jak te krowy na polu, bezmyślnie.

Młodszy syn z przypowieści nie miał właściwego podejścia do ojca. Nie był mu wdzięczny za wszystko, co miał w jego domu. W jego sercu było tylko jedno żądanie: daj mi, co moje i pozwól odejść!

Każdy, kto żyje bez Boga, jest głupcem. Tak mówi Pismo „Głupi rzekł w sercu swoim: nie ma Boga”. Postępujesz głupio i bezmyślnie, jeśli żyjesz tak, jakby Boga nie było. Jeżeli sam decydujesz o swoim życiu i nie liczysz się z Jego zdaniem.

Nie masz w sercu wdzięczności do Boga za życie, które ci dał a następnie idziesz na pastwiska, na które nie powinieneś iść. Robisz rzeczy, których nie powinieneś robić. Idziesz w grzech. Zaczynasz żyć „swoim życiem”. Zaprzyjaźniasz się z niewłaściwymi osobami. Zachowujesz się jak mysz, która zaprzyjaźniła się z kotem. Cieszysz się i jesteś dumny, że kot tak bardzo cię kocha. Nie zdajesz sobie sprawy z prawdziwego powodu tej miłości. Bóg daje ci wszystko, czego potrzebujesz, a ty bierzesz to i wykorzystujesz do złych rzeczy.

Otwórz swoje serce. Oddaj swoje ciało jako ofiarę miłą Bogu! Nie marnuj życia i sił na przyjemności tego świata. To podróbki. Z daleka błyszczą się jak diamenty, ale to tanie szkiełka.

Taki jest grzech. Czasem wydaje się być atrakcyjny, ale pamiętaj, że ceną za grzech zawsze jest śmierć.

Wydaje ci się, że grzech sprawia Ci radość? Przyjacielu, to naprawdę krótkotrwała przyjemność. Tak krótkotrwała jak haj po narkotykach. Jak przyjemność z wypalenia papierosa. Myślisz: tak fajnie jest bawić się z chłopakami, z dziewczynami. Czy nie zdajesz sobie sprawy, że ta pozorna przyjemność trwać będzie tak krótko, jak wypicie butelki alkoholu? Jedna chwilka i już jest pusta!

Tak samo działają pożądliwości tego ciała. Nie oszukuj się. To bardzo ulotna i nie warta zachodu przyjemność, która w konsekwencji przynosi wieczną śmierć. Szukaj raczej prawdziwej perły, prawdziwego diamentu, który nie przemija.

Młodzi ludzie, trzymajcie się z dala od niemoralności. Była pewna młoda dziewczyna pośród Zulusów. Dobrze się prowadziła i była z dobrego domu. Ale została zwiedziona przez mężczyznę. Tylko jeden raz. Zaraził ją HIV. Podobna rzecz przytrafiła się białemu chłopakowi z Francji. Uwiodła go dziewczyna. Celowo, bo wiedziała, że jest zarażona i postanowiła nie umierać sama. Nie znał jej. Był młody, naiwny i ambitny, miał plany i marzenia. Tylko ten jeden błąd. Konsekwencją grzechu jest śmierć zawsze, w ten czy inny sposób. Ten grzech nas zabija, czy to widzimy od razu czy nie. Czy jest to tak ewidentne jak w przypadku osób, które zarażają się HIV, (co szczególnie tu u nas w RPA jest częste), czy nie. Nawet jeśli obronisz się przed wirusem nie łudź się, że to coś pomoże. Niemoralność pozostaje niemoralnością. Grzech rodzi śmierć.

Opowiem jeszcze jedną historię. Ta jest o Eskimosach. Żyją daleko na północy, w kraju, gdzie zawsze jest lód. (Czasem myślę, że może bym tam kiedyś pojechał. Niestety obawiam się, że jestem już za stary). Pewien myśliwy – Eskimos wpadł na pomysł by zrobić pułapkę na wilka. Wziął bardzo ostry nóż i posmarował go krwią owcy. Potem wystawił na mróz, tak, że krew zastygła. Powtarzał to kilka razy, aż warstwa krwi była bardzo gruba. Potem umieścił nóż w lodzie ostrzem do góry.

W nocy zjawił się wilk, przyciągnięty zapachem krwi. Zaczął lizać nóż, rozkoszując się smakiem. Nie wiedział, że pod warstwą owczej krwi jest śmiercionośne narzędzie. Z zapamiętałym szale lizał i lizał, rozcinając sobie język i kalecząc się, tak, aż umarł. Czy rozumiecie? Nie róbcie tego samego. Nie marnujcie swojego życia. Grzech zabija. Upamiętajcie się, wróćcie do Ojca! Jeszcze można wrócić. Ale jeśli podepczesz tą łaskę, może być już za późno.

Modlę się, abyśmy nie byli tymi, którzy giną, ale abyśmy trwali na drodze światłości.

 

[Chór młodych mężczyzn, w większości byłych narkomanów i przestępców, którzy doświadczyli uwolnienia po dogłębnym upamiętaniu. Śpiewają: "Mam w sercu pokój i radość"]

[Na konferencji zjawiły się tysiące nastolatków i młodych ludzi z zuluskich wiosek] 

© Aktualności i kazania z Misji Kwasizabantu
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci